Realizované projekty

ZDRAVÁ ŠKOLA - ZŠ v Kriváni je od 1.9.1998 zaradená do národnej siete škôl podporujúcich zdravie v SR. Ciele projektu sú :

• primárna prevencia závislosti detí od alkoholu a iných  drog

• humanizácia výchovno-vzdelávacieho procesu

• formovanie aktívneho vzťahu detí k životnému prostrediu

NENIČ SVOJE MÚDRE TELO - Ide o celodennú aktivitu pre všetky deti našej školy. Filozofiou tejto aktivity je prevencia drogovej závislosti a získavanie návykov zdravej výživy. Realizuje sa formou zážitkového učenia, výtvarného prejavu a športovej činnosti, metódami súťaženia ,rozhovorov a besied s odborníkmi (psychológ, lekár, pracovníci  PZ...).

POCHOD CHODNÍKMI POD POĽANOU - Je určený pre deti s cieľom poznať svoj rodný kraj očami ochranárov, naučiť ich propagovať a chrániť prírodné bohatstvá nášho regiónu, poznať súčasný stav životného prostredia a poznať zdravý spôsob života pohybom a turistikou v zdravej a čistej prírode.

SLÁVIK 1998 - V Spoločenskom dome v Kriváni sa dňa 13.5.1998 uskutočnilo okresné kolo speváckej súťaže "Slávik98".

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY - Cieľom projektu jej prostredníctvom ľudových rozprávok rozvinúť u detí tvorivosť, fantáziu, podchytiť ich estetické cítenie, rozširovať komunikačné schopnosti a prehĺbiť vzťah k hodnotám, ktoré naši dedovia vytvorili svojím umom a šikovnosťou.

MATEMATIKA HROU - Cieľom  projektu je  rozvoj tvorivého myslenia pri riešení divergentných úloh, problémov, hlavolamov a myšlienkových labyrintov.

TVORIVÉ DIELNE - Škola každý rok organizuje pri príležitosti Vianoc a Veľkej noci tvorivé dielne, kde žiaci našej školy na Zvolenskom zámku prezentujú svoje výrobky.

SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA - Vystúpenia žiackeho tanečného súboru, speváckeho zboru, mažoretiek...

ZBER DRUHOTNÝCH SUROVÍN - Škola v spolupráci s rodičmi a s miestnymi podnikateľmi uskutočňuje v mesiaci apríl veľký zber druhotných surovín.

ZŠ Kriváň, Kriváň č.435, 962 04, Email: skola@zskrivan.sk , 045/5469446